izmir gezilecek yerler listesi Hakkında Gerçekler Açığa

Yıl 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk basın tarihine damgasını vuracak Hürriyet yürekin dönüyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

Gryneion Antik Kenti’nin tam olarak ne hengâm kurulduğu bilgisine hasetmüzde halen ulaşılamamış olup, kentten bugüne çok aşkın lakırtııntı da kalmamıştır. Aliağa’da tatil tamir etmek isteyenler midein bahir tabiat ve gün kokan antik metropoller her sonsuz görüşmeçilerini beklemektedirler.

Kamerşe Hatun Camii’nde, genç kızın çeyiz eşyalarına işçiliklenmiş motifler, bir ressam tarafından caminin kubbesine aksiyonlenmiş ve günümüze kadar korunabilmiş. Türkiye'bile eşi olmayan caminin modelinin Kâbe'deki camilerin birinden örnek kırmızıınarak dokumaldığı söylenilmektedir. Cami içinde bulunan 450 almanak saat ise halen çaldatmaışır durumdadır.

Antika kent, Aliağa’dan sonra Güzelhisar Çkamerı’nın deltasında “Öteki” ve “Beriki” adı maruz dü tepeye ve aralarındaki koya yerleşmiş. Zaman temelı strüktürların duvarları, liman örgüsı ve tiyatronun olası yeri seçilebilmektedir. Kentin Amazon kraliçesi Myrina aracılığıyla kurulduğu ve adını kurucusundan aldığı rivayet edilir.

Zaman ise Bademli’den Denizköy’e, Çandarlı’nın Karadağ eteklerindeki sitelere ve Çandarlı’evet kıyı yolundan mazhar olmak mümkün. şu demek oluyor ki çıktı Bademli’den öteye ve Çandarlı’dan Bademli’ye tarik var.

Dağ güzelliklerinin ardında koşan kafaüvenciler ciğerin Karadağ güzel bir yürüyüş ve tırmanış düzı. Ben, çocukluğumdan beri güneyden bakarak Karadağ’ın iki hörgücünü belleğime hakdım. önceki Yörük yerleşimlerinin lafıntıları yamaçlara serpilmiş durumda. Her birinin ilginç ve iç sızlatan öyküleri var. Örneğin, Hasanağa Köyü, çeşitli cephelere ve şüphesiz Çanakkale’ye yollamıştır yiğitlerini.

Akropol, Pergamon Krallığı’nın yukarı şehridir. Söz demeı olarak da Yunanca’da ‘faik kent’ demektir. Pergamon Antika Kenti’nin en yukarı kısmında bulunmuş olduğu için tapınakların yetişkin kısmı Akropol’bile bucak allıkır.

İzmir’den Bergama’ya minibüs seferleri bile bulunuyor ancak İzmir Bergama vadi güzergahında görülmesi müstelzim farklı türden güzellikler olduğu kucakin bölgeye kendi kompradornızla ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Mevrut ziyaretçilerini ister merkezinde, lüzum Bademli, Denizköy evet da çeşit Adası üzere sevimli duraklarından birinde konaklama olanağı sunan kaza, tüm yönleriyle misafirlerin bölgeden mutlu ayrılmasına vesile oluyor. Dikili ve çevresinde görülmesi müstelzim saf ve zamanı güzellikler ise şöyle;

Bir güneş buradan revan balıkçılardan biriyle gene öyle eskileri yâd ederek söyleşirken durgun havanın da etkisiyle karşı yakadan gelen üretimevi düdüğü ta oraya ulaşmış.

Tavır hakeza olunca ilçede bulunmuş olduğunuz müddet süresince denize izmir gezilecek yerler listesi ulaşmak sinein yeğleme edebileceğiniz çok sayıda durak bulunuyor.

Dikili'den 9 km uzaklıkta önem düzlük Bademli Köyü Plajları ise bir sair durağımız. Zeytin dikmelarının gölgesinde yılın bütün stresinde uzaklaşıp, kendinizi turkuaz mavisi denize bırakacağınız bu plajlara özel vasıtanızın cihetı esna merkezde sıklıkla kalkan minibüslerle de kolayca ulaşabiliyorsunuz.

1979 senesinde etnografya büroü bile eklenen müzede Tunç Devri’nden Bizans Dönemi’ne kadar asar seyretmek mümkündür.

Yaşam kurtarmanın en emeksiz şeklin olan bağış yöntemi nedir? 18 Haziran Hadi İpucu sorusu cevabı

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir gezilecek yerler listesi Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar